• Tel +90 352 220 21 20
  • info@mdiletisim.com

Hakkımızda

Awesome Image

Murtaza Durmuş Kimdir?

1974 Kayseri Pınarbaşı doğumlu, Sırasıyla Elmalı Köyü ilkokulu, Esenyurt ve Kadıburhanettin Ortaokulu, Kayseri lisesinde okuduktan sonra  Anadolu Üniversitesi Reklam Halkla İlişkiler ve İşletme okudu.

Reklamcılık hayatına 1987 yılında lise yıllarında Seçkin Reklam da partime olarak başladı. 1992 yılında Mega reklam ajansını kurdu. 1997 yılında Askerlik görevini tamamladı. 1997 yılında bünyesinde İstikbal, Bellona, Mondi gibi Mobilya markaları yanı sıra Merkez Çelik, Boyteks, Boytaş,  Hes Kablo, Erciyes Çelik Halat, Türkiye Finans gibi şirketleri barındıran Boydak Holding‘de Reklam departmanında çalışmaya başladı. Boydak holdingde 2017 yılının sonuna kadar Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak çalıştı. 

Reklam, Pazarlama ve Markalaşma konularında uzmanlaştıktan sonra, Tecrübelerini, deneyimlerini 2018 yılı Şubat ayında Kayseri de kurduğu M&D iletişim Danışmanlık şirketinde bir çok ulusal ve global marka ile marka mimarlığı, pazarlama ve iletişim stratejileri üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

M&D İletişim Danışmanlık öncelikle, danışmanlık hizmeti sunacağı marka için sektörel ve hedef kitle analizleri gerçekleştirir. Hedef kitlenin sosyolojik yapısı, sosyokültürel durumu, satın alma eğilimleri vb. tüketici davranışları incelenerek sınıflandırılır. Benchmarking çalışmalarıyla rakip analizleri de hayata geçirilir ve tüm bu çalışmalar neticesinde elde edilen sonuçlar göz önünde bulundurularak firma için en başarılı olacak iletişim planlaması hazırlanır ve hayata geçirilir.

 Biz Ne Yapıyoruz ?

İletişim danışmanlığı, markaların, teknolojiyle birlikte değişen iletişim dinamiklerine uyum sağlayarak güçlü reklam & tanıtım faaliyetleri gerçekleştirebilmelerini sağlayan önemli bir hizmettir.

Danışmanlık hizmetleriyle, markaların izleyeceği iletişim stratejilerine ışık tutan M&D İletişim Danışmanlık; iletişim dinamiklerinin sürekli değiştiği ve geliştiği günümüzde, bu değişime ve gelişime paralel olarak danışmanlık hizmetleri sunar ve markaları başarıya götüren iletişim stratejilerinin geliştirilmesini sağlar.

M&D İletişim Danışmanlık öncelikle, danışmanlık hizmeti sunacağı marka için sektörel ve hedef kitle analizleri gerçekleştirir. Hedef kitlenin sosyolojik yapısı, sosyokültürel durumu, satın alma eğilimleri vb. tüketici davranışları incelenerek sınıflandırılır. Benchmarking çalışmalarıyla rakip analizleri de hayata geçirilir ve tüm bu çalışmalar neticesinde elde edilen sonuçlar göz önünde bulundurularak firma için en başarılı olacak iletişim planlamasına hayat verilir.

İletişim konusunda üstün deneyimleri olan, yerel ve dünya trendlerini takip eden ve bu trendlerin Türkiye’deki iletişim sektörüne entegrasyonunu kusursuz bir şekilde gerçekleştiren dinamik kadro seçenekleriyle birlikte çalışmayı tercih eder.

M&D İletişim Danışmanlık 360 derece iletişim stratejileri geliştirerek markanıza ve sektörüne değer katan çözümler üretir.

Kurumsal bütünlüğü esas alan iletişim yaklaşımlarıyla, çözüm ortağı olduğu markalar için katma değer oluşturur; sürekli değişen ve gelişen küresel iletişim dinamiklerine uygun stratejiler geliştirerek maksimum verim alınmasını sağlıyor.

Ulusal ve uluslararası markalar olabilmek için firmalar ve markalar, alanında uzman reklam danışmanları ile çalışmak zorundadır. Artık sizin yerinize reklamın nerede, ne zaman ve ne şekilde yapılması gerektiğini düşünen, planlayan reklam danışmanları ile çalışma kaçınılmaz hale gelmiştir.

Reklam departmanı olmayan veya bu birimi daha etkin kullanmak isteyen kurumlar, ileri düzey reklam danışmanlık hizmetimizden faydalanabilir

Misyon

misyon

Vizyon

vizyon